שיימינג

איך להעלים שיימינג מהאינטרנט?

שיימינג – סובל מבעיה של שיימינג? פנה אלינו לייעוץ וטיפול במוניטין השלילי

הקלות הבלתי נסבלת של האינטרנט הביאה לתופעה הנקראת שיימניג ומדובר בהשמצות מזיקות באינטרנט – כאלו המחייבות טיפול והתייחסות במסגרת ניהול מוניטין או במסגרת רשויות החוק . שיימינג (במקור מהשפה האנגלית: Shaming, מגיעה מהביטוי לבייש/בושה Shame).משמעות התופעה או המגמה היא לבייש אדם או מותג ברשת האינטרנט ולגרום לו מבוכה.

עוצמת הפגישה של שיימינג עלולה להיות הרסנית ביותר. יש הרואים בה משחק או תעלול אולם יש מקרים שסופם אפילו מוות כתוצאה משיימינג.

אתר ניהול מוניטין מטפל במקרים של שיימינג.  בסיטואציות כמו פרסום פוסטים או תוונות כנגד אדם או גורם, לרוב בצירוף שמו ותמונתו. הפוסט בדרך כלל ויראלי ונחשף בפני אלפי ומאות אלפי אנשים שבמסגרת השיימינג משתפים את התוכן  חברת ניהול כשפרסום פוסט ובו תלונה על אדם או גורם, בדרך כלל בצירוף שמו או תמונתו של (share), מבצעים לייק למי שהעלה את הפוסט או ממשיכים להשפיל, לפגוע ולבייש את נשוא הפוסט. השפחה זהו הינה הטחה של עלבונות קשים המייצרים נזקים גדולים – אישיים, נפשיים, משפחתיים וכו'.

אתר ניהול מוניטין ברשת עוזר לכל מי שרואה עצמו נפגע מפרסומים שליליים ברשת, השפלות, ביושים – שיימינג וכל אחד הרואה עצמו נפגע מפרסומים באינטרנט.

בשעה שפוסט שיימינג עולה ורבים "מתחממים" מהאש ומגבירים אל ה"להבות" אנו כאן כדי לעזור לנפגעים, לכל אלה שמבויישים,  שנחשפים בצורה לא הוגנת וזקוקים להגנה כדי לשים סוף לתסכול ולבושה. צרו קשר כדי לעשות סוף לשיימינג ברשת. 

הבעייתיות  בתופעת השיימינג היא העובדה שמאד קל לבצע אותה אך קשה מאד לעצור את מעגלי החשיפה ולסגור עניין בזמן אמת. בשיימינג אין בית משפט שפוסק מיידית, אין גם שיקול דעת.  אין אפשרות לאמת את הדברים ואין ממש אפשרות לשלוח תגובה מסודרת.

מרגע שהפגיעה עולה – אנשים נחשפים למידע פוגעני אבל מתייחסים אליו כחלק ממשחק או מכייף להמשיך ולחזק את הפוסט השלילי, להעצים אותו ולשתף –מבלי לחשוב באמת מי האדם שעומד מאחורי הכתבות השליליות האלה, מי הוריו, מי חבריו, ילדיו, מה גילו ועוד.

תופעת הביוש באינטרנט מופץ בולטת במיוחד ברשתות החברתיות כמו בפייסבוק ובטוויטר –אך היא תופסת תאוצה אדירה במהירות 0. לכן חשוב למנוע את הביוש ולעצור את חשיפתו בפני קהלים חדשים, רק מהסיבה שלא תמיד מדובר באמת, כי תמיד יש מי שנפגע והחמור מכל –שיימינג הרג ועלול להרוג ולפגוע באופן קטלני.

במקרים רבים פעולת שיימינג נחשבת כלשון הרע – כלומר עבירה שיש לשלם עליה את הדין בבית המשפט. יחד עם זאת עד שהנושא עולה לדיון בבית משפט עובר זמן רב -שנים רבות – והנזק נשאר.

ניתן לטפל בשיימינג באופנים שונים. הדרך הטובה ביותר היא לנהל את המשבר בצורה חכמה ולקצר עד למינימום את החשיפה ואת הנזקים המצטברים. ניתן להגיב בשיקול דעת בזמן ובמקום הנכון, אבל החשוב מכל – לפנות למומחה לניהול מוניטין ברשת שיודע לטפל במקרים שונים של שיימינג.

ניהול מוניטין מטפלת וטיפלה בשיימינג בהיקפים שונים.  הלקוחות שלנו נפגעו וזכו לטיפול מקצועי. במקרים רבים הלקוחות שלנו הם חברות ואנשים מבוגרים שהוטרדו, הושפלו ובוישו, אך יש צעירים רבים ובעצם גברים ונשים מכל קבוצת גיל.

כדי לשים נקודה וסוף לשיימינג שלילי – ניהול מוניטין תנהל עבורך מאבק ותסייע לך. אנו פועלים במסגרת רחבות ומגנים על זכויות הפרט.  אנו רואים בשיימינג שיטה לנצל את הרשתות החברתיות ואת האינטרנט כדי לפגוע באנשים מסוגים שונים. השיימינג הפך במידה כזו או אחרת לבית דין שדה. אנו חושבים שיש מקום להגן על חברות ומותגים שעלולים לחטוף מכה קשה באמצעות שיימינג.

אנו מעניקים "טיפול מונע", טיפול בזמן אמת ומלווים את הלקוחות לנו גם זמן מה אחרי שהאש דועכת והביטויים הפוגעניים נעלמים.

מוזמנים ליצור קשר עכשיו ונשמח להעניק שירות מקצועי ולעזור.

רונן הלל מומחה לניהול מוניטין

יש לך זכות מלאה להגן על השם שלך באינטרנט!

מלאו פרטים – לקבלת מענה מהיר לכל בעיה בגוגל 

רונן הלל – מומחה גוגל – ניהול מוניטין 

Ronen Hillel - Expert in reputation management

שיתוף:

לעוד מאמרים בנושא

רונן הלל ניהול מוניטין

איך מורידים תוצאות בגוגל

איך מורידים תוצאות בגוגל, הסרת תוצאות שליליות בגוגל, ניהול מוניטין באינטרנט אם אתם מחפשים טכנולוגיות להוריד תכנים מגוגל, אם אתם זקוקים למישהו שיוכל לעשות זאת

מידע על אנשים

איך לנקות מהאינטרנט מידע על אנשים? איך מוחקים מידע מהאינטרנט? איך מעלימים מידע על אנשים מהרשת? איך מנקים את גוגל מאיזכורים שליליים? לכל אלה ועוד

מיתוג אישי

מיתוג אישי באינטרנט רונן הלל ניהול מוניטין מציע שירות מיתוג אישי שמשמעותו בנייה נכונה ובריאה של התדמית שלך ברשת. אם נתקלתם בקושי בגוגל ובאינטרנט בכלל

קידום אתר

קידום אתר, כן גם אנחנו יכולים לעזור לך! קידום אתר היא עבודה בפני עצמה ויש לא מעט ספקי שירותים שזו התמחותם.  השירות שלנו ניהול מוניטין

שלחו הודעה נשמח לענות לכל שאלה